X
X
USD

WEB Sitesi Hostinge Nasıl Yüklenir?

AnasayfaYazılarWeb YazılımWEB Sitesi Hostinge Nasıl Yüklenir?

Firmaların kendilerini sosyal ortamda tanıtmaları için hazırlanan web siteleri son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Önceden bir firmayı tanıtmak için yapılan broşürler, kapı kapı dağıtılırken şimdi bir firmanın hangi işi yaptığı, verdiği hizmetlerin detaylı bir şekilde yer aldığı ve firmanın iletişim bilgisinin harita şeklinde koyularak kullanıcıların kolay bir şekilde bulmalarını sağlayan kodlarla yeni nesil web siteleri hazırlanmaya başlandı.

 

Web Sitesi Yapmak İçin Nelere Gerek Vardır?

 Bir web sitesine yazılım bilen web tasarımcılarına ulaşarak sahip olabilirsiniz. Ancak web sitesinin yapılması yayınlanması için yeterli olmayacak. Bunun için domain denilen bir diğer adı ile Alan adı olarak adlandırılan firmanıza en uygun bir isim belirlemeniz gerekiyor. Tüm bu konular için WEB Panter olarak sizlere yardımcı olabiliriz. Uşak içindeyseniz ofisimize gelebilir değilseniz, WhatsApp ile veya 0850 304 0164 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek olarak temizlik şirketiniz var firma adınız AK TEMİZLİK, bu firma adınıza en uygun alan adını alarak, (www.webpanter.com) gibi ilk işleme başlamış olacaksınız.

Alan adı alımını gerçekleştirdikten sonra sitenin dosyalarının yayınlanacağı ve adı hosting olarak bilinen ağa site dosyalarınızı yüklemeniz gerekecek. İlk işlem olarak alan adınızı alıp hosting firmanızda bulunan dns adreslerine yönlendirme yapmanız yeterli olacaktır.

 

Hostinge Site Dosyalarını Yükleme İşlemi Nasıl Olur?

Hosting'e site dosyalarını yüklemek için bir kaç program kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu programlardan en çok kullanılan FİLEZİLLA isimli programdır. Bilgisayarınıza önce bu programı indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi bittikten sonra programı çalıştırarak gerekli site dosyalarınızı tek seferde hosting bölümünüze aktarabileceksiniz.

 

Filezilla Kullanarak Web Site Dosyalarınızı Hostinge Yükleme İşlemi

Filezilla programını çalıştırdıktan sonra sunucu bölümüne örnek olarak ftp.aktemizlik.com yazmanız gerekiyor. Daha sonra kullanıcı adı bölümüne hosting firmanızın size verdiği kullanıcı adını yazıp şifre bölümüne de şifre bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra bağlan butonuna basarak file zilla programı sayesinde hosting bölümünüze başarılı bir şekilde bağlanmış olacaksınız. Sağ alt bölümde sizin hosting alanınıza ait bölüm yer alır.

Sol bölümde ise bilgisayarınızda bulunan klasörleri gösteren alan yer alır. Burada sol tarafta ki bölümden sitenizin dosyalarını bulup tüm dosyaları seçili konuma getirerek sağ alandaki hosting klasörünüzün içerisine atmanız gerekiyor. Tüm dosyaların yüklenme işlemi bittikten sonra siteniz sorunsuz bir şekilde çalışıyor olacaktır.

 

Hostinge Dosya Yüklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hosting klasörü içerisinde kesinlikle sitenizin ana sayfasının bulunduğu dosyayı yüklemeniz gerekiyor. Bu yükleme işlemini gerçekleştirmezseniz web siteniz açacağı sayfayı bulamayacağı için çalışmayacaktır.

Örnek olarak html uzantılı bir site yaptıysanız hosting dosyanızın içerisinde index.html adı altında bir veri bulunması gerekiyor. Dat net ile internet sitenizi yaptırdıysanız default.aspx uzantılı bir veri dosyası bulunması gerekiyor.

Php ile bir internet sitesi hazırlattıysanız index.php adı altında bir veri dosyası olması gerekiyor. Eğer bu dosyalardan hiç biri hosting klasörü içerisinde yer almazsa siteniz çalışmayacaktır. Tüm işlemler doğru bir şekilde yüklenirse web siteniz sorunsuz bir şekilde tüm tarayıcılardan çalışacaktır.

ETKİKETLER:

UŞAK WEB AJANSI

UŞAK WEB TASARIM

UŞAK WEB YAZILIM

UŞAK TASARIM

UŞAK WEB AJANSI

UŞAK E-TİCARET

UŞAK SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

UŞAK İNTERNET SİTESİ AÇMA

UŞAK YAZILIM YAPMA


Powered by WISECP
Top