X
X
USD

Web Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

AnasayfaYazılarReklam & TanıtımWeb Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Web Site Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi, bir nevi sektörlerin ya da firmaların internet ortamındaki ofisleri de olabilir. Kurumsal bir yapı oluşturmak isteyen firmaların kesinlikle web sitesine sahip olmaları gerekir. Günümüzde bir ürün ya da hizmet satın almak isteyen insanların pek çoğu internet ortamında firmanın web sitesine bakmak istiyorlar. Kullanıcıların bir bölümü anahtar kelimeleri kullanıp arama motorlarından firmaların ya da şirketlerin web sitesine ulaşmaktadırlar.

 

 Web sitenize ne kadar çok ziyaretçi çekmiş olursanız, firmalara bir o kadar daha fazla ulaşabilirsiniz. Web sitenizi tanıtabilme imkanına sahip çok farklı kanallar vardır. Tek bir alana odaklanırsanız eğer, kullanıcı kitlenize tam anlamıyla ulaşamayabilirsiniz. İşte sizlere web sitenizi tanıtımını nasıl daha etkili bir şekilde nasıl yapabileceğinize hakkında bir kaç bilgi:

 

 Arama Motoru Optimizasyonu (SEO):

 Arama motorlarında web sitenizin görünür halde olmasına katkıda bulunur, seo web sitenizi daha üst kategorilere çekmeye yönelik bazı çalışmaların bütünüdür. Web sitenizi Google ya da diğer arama motorlarına göre düzenlemenizi sağlayan çalışmalardır.

 

 E Posta Üzerinden Tanıtım:

 E posta üzerinden önceden sizden alışveriş yapan müşterileriniz ile tekrardan iletişim kurabilirsiniz. E postalar üzerinden müşterilere kampanyalarınızı bildirebilir ve de iletişim ağınızı güçlü tutabilirsiniz.

 

 Google Ads ( Tıklanma Başı Ödeme ):

 Google etkili reklam yaratmanıza olanak tanır. Google üzerinden firmanıza göre reklam kampanyaları oluşturup hedef kitlenize kolayca ulaşabilmeniz mümkündür. Bu kampanyalarda tıklanma başı ödeme yapmanız gerekir. Yani kullanıcılar sitenize tıkladıkça ödeme yaparsınız.

 

  Sosyal Medya Mecraları:

 Web sitenizin reklamlarını yapabileceğiniz en önemli ve en etkili alanlardan biri de sosyal medya mecralarıdır. Web siteleri, sosyal medya uygulamalarının üzerinden kolayca ziyaretçi çekebilmektedirler.

 

 Tanıtım Yazıları :

 Başarılı tanıtım yazıları ile insanları kolayca web sitenize çekebilmeniz mümkün. Hedef kitleniz farklı platformlarda gördüğü tanıtım yazılarının üzerinden web sitenize erişip sizin müşteriniz olabilir. Güvenilir web sitelerinde de firmanızı ve web sitenizi tanıtabilmeniz mümkündür.

 

 Youtube Videoları :

 Youtube, dünya çapında oldukça popüler olan bir platformdur. Bu yüzden web sitenizi tanıtmak amacıyla Youtube üzerinden videolar paylaşabilmeniz mümkündür. Bu videoların sayesinde web sitenizi daha fazla kullanıcı ziyaret edebilir.

 

 Remarketing ( Tekrardan Hedefleme ) :

 Web sitenize bir kere ziyarette bulunmuş bir kullanıcının bilgisayarında çerez oluşturarak ona reklamınızı gösterebilmeniz mümkündür. Bu sayede kullanıcılar farklı web sitelerini ziyaret etse bile size ait reklamları görebilirler. Bu reklamların sayesinde firmanıza daha fazla değer verebilirler.

 

 Blog Siteleri :

 İnternet üzerinde son yıllarda çok fazla ziyaret edilen sitelerden biri de bloglardır. Sizin de değişik bloglar üzerinden yazınızı yazarak güçlü bloggerların ziyaretçi kitlesini kendi web sitenize çekebilmeniz mümkün.

 

 Basın Bülteni :

 Markanızın içeriğiyle ilgili haber değeri taşıyan bir durumu farklı mecralarda duyurmak markanız için iyi bir reklam olabilir. Online basın üzerinden markanız ile ilgili önemli detay ve haberleri basın bülteniyle duyurabilmeniz mümkündür.


Powered by WISECP
Top